Söz Nişan Tepsisi Süsleme


Evliliğe adım adım giderken söz nişan tepsisi süsleme unutulmaması gereken bir noktadır. İnsanların mutluluklarını paylaştığı günler gerçekten de önemlidir. İleriye dönük de anı olarak kalacaktır. Bu anılarınızı daha güzel hale getirmek ve o anıların içerisinde en ufak bir püf noktasını bile unutmamak büyük bir önem arz etmektedir. Özellikle gerek erkek için gerek kadın için güzel anılar yıllar sonra da hatırlanacaktır. Belki o tepsiler yıllarca saklanarak bir anı niteliği taşıyacaktır. Bu yüzden her şeyi çok doğru ve çok düzgün bir şekilde yapmakta fayda bulunduğunu bilmenizi isteriz. Sizlere bu yazımızda süsleme ile ilgili detaylı bilgiler verirken aynı zamanda da nasıl yapmanız gerekiyor gibi noktalarda yardımcı olmaya çalışacağız. Bu tabii ki tasarım olarak ve dizayn olarak bir sanat olduğunu unutmamak lazım.
Söz nişan tepsisi süsleme için bir görsel beğeniye de ihtiyaç var. Bunları tamamladıktan sonra siz de hoş bir tepsi süsleme ile  güzel günün görüntüsünü tamamlayabileceksiniz.


Söz Nişan Tepsisi Süsleme Malzemeleri Nelerdir?


Söz nişan tepsisi süsleme yapmak istediğinizde kullanılabilecek birçok malzeme vardır. Bunların arasında neler olduğunu sizlere isterseniz maddeler halinde saymaya çalışalım. Kullanılabilecek malzemeler;

1.    Dantel ürünler
2.    İnce türler
3.    Sırma işlemeli iplikler
4.    Geniş veya dar farklı boyutlardaki kurdele
5.    İtalyan dantelleri
6.    Fransız güpürleri
7.    Cam boncuklar
8.    Su taşları
9.    İnciler
10.    Değerli taşlar

Biz sizlere bu yazıda 10 tane malzeme saydık. Bu malzemelerle birlikte çok hoş bir tepsi ortaya çıkartabilirsiniz. Elbette burada tepsiye ortaya çıkartırken tepsinin oval mi kare mi yoksa düz uzunlukta mı olduğu bile aslında tepsinin o genel görsel görüntüsü ile alakalı olduğundan sizi etkileyecektir. Genel anlamda daha sade ve şatafattan uzak durulmaktadır. Ancak siz tamamen kendinize uygun kendi beğeninize uygun şekilde bir tepsi çıkartabilirsiniz.

Ağırlıklı olarak söz tepsisi ve nişan tepsisi çeşitlerinde tercih edilen gri ve sarı renktir. Bu renklere uygun olarak da fransız güpürleri tercih edebilirsiniz. Ufak tüllerle de daha minimalist bir yaklaşımla süsleme gerçekleştirebilirsiniz. Ağırlıklı olarak bu süslemeler yapılırken silikon tabancası ve silikon kullanılmaktadır.


Nişan Tepsisine Ne Konur?


Söz nişan tepsisi süsleme işlemi bittikten sonra neler konulacağı da tabii ki ayrı bir konudur. Bu tepsinin üzerine kesinlikle gelin ve damadın yüzükleri konulacaktır. Bu yüzüklerle birlikte ortaya veya sağına, soluna bir makas konulur. Bu yüzükler her zaman için kırmızı bir kurdele ile birbirine bağlıdır. Mümkün olduğunca çok uzun tutulmaması tavsiye edilmektedir. Yüzük kutuları da ayrıca son yıllarda moda olarak tepsideki yerlerine almaktadır.

Bundan sonra içerisine az önce bahsettiğimiz taşlarla bir geçiş yapabileceğiniz gibi aynı zamanda bir ayna da koyabilirsiniz. Ufak bir ayna içine silikonla yapıştırarak bırakabilirsiniz. Hatta o silikonla yapıştırdığımız aynanın üzerinde direkt olarak yüzükler bulunabilir. Burada tabii ki az önce de bahsettiğimiz gibi sonuçta görsel işidir. Bu biraz da sanat işidir. Tamamen sizin tercihinize kalmış şekilde siz de istediğiniz gibi bir tepsi süsleme yoluna gidebilirsiniz.