Evde Söz Nişan Masası Hazırlama İpuçları


Eğer ki hayatınızdaki uyumlu eşi bulduysanız yavaş yavaş evlilik işlemlerine başlayabilirsiniz demektir. İlk adım olarak söz ve nişan yapılmakta. Evde yapılan söz ve nişan, hem ekonomik tasarruf sağlarken hem rahat bir şekilde organizasyon yapmanızı sağlayacaktır. Eğer çiftler evde söz ve nişan masası hazırlayacaklar ise bazı konularda dikkat etmesi gereken ve detaylarını bilmesi gereken durumlar bulunmakta.


Evde Söz Nişan Masası Nasıl Hazırlanır?

Evde söz ve nişan masası hazırlamak, zor bir işlem değildir. Yalnızca vereceğiniz tasarımın güzel olmasına özen göstermelisiniz. Öncelikle yapmanız gereken nişan masasının hangisi olduğunu belirlemeniz. Sonrasında bu masanın üzerindekileri boşaltmalısınız. Sonrasında yapmak istediğiniz tasarımı planlamalısınız. Tasarımda günümüz modern ve sade tasarımları tercih etmeniz önerilir. Nişan masası ne kadar sade olursa o kadar hoş bir görüntüye sahip olacaktır. Eğer ki nasıl bir tasarım kullanacağınızı belirlediyseniz diğer aşamaya geçmek için hazırsınız. Nişan masası için nişan teması ile uyumlu bir örtü kullanabilirsin. Bu da güzel bir görünüm katacak. Örneğin nişan elbisesi, çevre görünümü ve nişan masası üzerindekiler benzer renkte olabilir. Bu da ayrı bir hava katar.

Nişan masası çiçekler ile süslenebilir, balonlar eklenebilir, ışıklandırma ile daha güzel hale getirilebilir ve nişan tepsisi ile etkileyici bir görünüme kavuşabilir. Aynı şekilde nişan tepsisini de nişan masasına uyumlu bir şekilde ayarlamalısın. Bununla birlikte nişan masasını süslemek için boncuk süslemelerden de yararlanabilirsin. Bu da nişan masasının etkisini bir kat daha arttıracaktır.

Ek olarak nişan masası açık büfe olarak da kullanılabilir. Bu da insanların buradan yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabileceği anlamına gelmekte. Eğer ki nişan masası düzenleme hizmetini kendiniz yapamıyor iseniz istediğiniz organizasyon firması ile anlaşma sağlayabilirsiniz.


Evde Söz Nişan Masası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nişan masası hazırlarken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmakta. Bunlardan ilki nişan masasının ortam ile uyumlu olması. Eğer ki nişan masası, sizin elbisenizden çevreye kadar uyumlu bir şekilde tasarlanır ise ortaya estetik bir görünüm kazandıracaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise açık büfedir. Eğer ki nişan masası üzerinde açık büfe hizmeti verilecek ise nişana gelen her davetli için yeterli miktarda çatal, bıçak, kaşık, içecek veya yiyeceklerin olup olmadığını da hesaba katmalısınız.

Evde Söz Nişan Masası Hazırlama Malzemeleri

Yeni bir hayata adım atan her çift, düğün öncesi güzel bir söz ve nişan yaşamak ister. Bundan dolayı nişan masası nişan esnasında önemli bir yer tutar. Nişan masası hazırlarken çeşitli süslemelerden yararlandığınız gibi açık büfe olarak da tercih edilebilir. Balon, süs çiçekleri, ışıklandırmalar, nişan tepsisi gibi birçok malzeme nişan masası için ideal eşyalardır.