Söz ve nişan organizasyonlarında dağıtabileceğiniz hediyelikler ve yeni fikirler hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.Instagram ve pinterestte gördüğümüz değişik söz nişan hediyelikleri gerçekten güzel mi? Toptan fiyatına nereden bulabiliriz? Hepsinin yanıtını bu yazımızda vermeye çalışacağız. 


Söz ve Nişan Organizasyonlarında Hediye Olarak Ne Dağıtılır?


Hediye seçimi öncelikli olarak maddi imkanlar ölçüsünde gerçekleşmektedir. Herkesin bütçesi farklı olduğundan dolayı bu seçimleri ona göre yapmak gerekiyor. Klasik olarak herkesin bildiği ya da bir şekilde gördüğü hediyeliklerden bahsedeceğiz. Daha sonra ise yeni nesil hediyeliklerden ve fikirlerinden bahsedeceğiz. Görsel anlatımla birlikte sizlerinde farklı ve yeni çağrışımlar yapmayı deneyeceğiz. 


Biliyoruz ki söz ve nişan organizasyonlarında dağıtılan hediyelikler çoğu zaman çöpe atılıyor. En azından bu bir süre sonra evde kalabalık yaptığını düşünüldüğünde gerçekleşiyor. Hediyeliğimizi seçerken kullanılabilir olmasına dikkat etmeliyiz. Onlarca lira verdiğimiz hediyelerin çöpe gitmesini istemeyiz. 


Kolonya şişesi


İlk olarak klasiklerden söz nişan hediyeli olan mantar kapaklı kolonya şişelerinden başlayalım. Bu ve benzeri kolonya şişeleri en çok kullanılan hediyeliklerin başında geliyor. Hem maliyet açısından hem de görüntü olarak şık durduğundan tercih ediliyor. Görselimizde sadece süslenmiş şekilde verdiğimiz bu kolonya şişesi üzerine çiftlerin adı ve tarih işlenen bir etiket yapıştırılıp hediye ediliyor. Eğer bu tarz bir hediyelik size göre olduğunu düşünüyorsanız değişik modellerin olduğu kolonya şişelerini tercih edebilirsiniz. Yüksek katılımlı organizasyonlarda maaliyeti düşük ve şık bir hediye verebilirsiniz. 


Mini Kütük Mumluk


Yine maaliyet olarak düşük fakat görsel açıdan sade ve şık bir hediyelik olan mini kütük mumluklar var. Bu mumluklar genelde süslemesi hariç 1,5-2 TL arasında bir fiyata sahip. Tabii ki bu mumlukları içerisinde mumu olmadan vermek anlamsız olur. Bu mumlarında 50 adetli paket fiyatı 15-20 TL arasında.Yüksek katılımlı bir söz nişan organizasyonunda tercih edilebilir. Tek sorunu belli bir zaman sonra toz toplamasından dolayı çöpe gitme ihtimali var. Mika Fanus


Son dönemin yeni moda hediyelikleriniden biri de mika fanuslar. Boş maaliyeti 1-1,5tl olan bu mini mika fanusların içerisinde drajelik şeker ve üzerine de görselde gördüğünüz gibi bir hatıra etiketi yapıştırılarak hediye ediliyor. Daha sonra kullanımı konusunda endişelerimiz olsa da sunum için kahve yanı lokumluk olarak kullanılabilir. Çöpe gitme ihtimali de yüksek olan bir hediye. Maaliyet açısından şu an çok popüler siz de tercih edebilirsiniz. Mini Ayna


Çok tercih edilmese de çöpe gitmeme ihtimali olan bir hediye. Çanta boy bir ayna olduğu için kullanılabilir bir hediye. Eminim hepimizin çantasında mini bir ayna bulunuyordur. Maaliyet açısından da çok fazla yük olmayacak bir hediye en son fiyatı süslemesi hariç 2,5 TL civarındaydı. Örnekteki gibi süsletilip hediye edilebilir. Söz nişan hediyeliği olarak neler dağıtılabilir az da olsa örneklendirerek anlatmış olduk. Bu listeyi fazlasıyla uzatabiliriz fakat o kadar çok geniş bir yelpaze var ki buraya sığmaz. Merak ettiğiniz hediyelikler ve fiyatlarını bilmek istedikleriniz var ise yorum kısmından yazabilirsiniz. Biz de araştırıp bu yazımıza ekleriz :)Söz ve Nişan Hediyelikleri Toptan Fiyatına Nereden Alınır?


Hediyelik örneklerimizden bahsettikten sonra bunları nereden alabiliriz onlardan bahsetmek istiyorum ve ufak bir tüyo vermek istiyorum. Öncelikle ana sayfamıza giderek ana menüden hediyelik kategorisinden bizim yaptığımız hediyelikleri görebilir ve toptan fiyatına sipariş verebilirsiniz :)

Davetli sayısı ne kadar fazla ise maaliyet olarak hediye dağıtmak o kadar fazla oluyor. Haliyle hediyeliklerimizi en uygun fiyattan satın almak isteriz. Peki en uygun fiyat ile nasıl satın alabiliriz? Büyükşehirlerde yaşayanlar bu konuda biraz daha şanslı özellikle İstanbul bu işin piyasasının en yoğun olduğu il bu da rekabete, rekabette uygun fiyata yol açıyor. Peki siz başka şehirdeyseniz nasıl uygun fiyatlı olarak satın alabilirsiniz? Daha önce de söylediğimiz gibi sayfamızda toptan fiyatına hediyelikler satılmakta öncelikle onlara göz gezdirmelisiniz. Bunun dışında ise bahsettiğimiz tüyodan bahsedeceğiz. Aklınızda olan hediyeliği Trendyol ve N11 gibi alışveriş sitelerinde aratıyorsunuz ve mağaza ismini Instagram'da bulup iletişime geçiyorsunuz. Fiyatı bazen %50 ve fazlası kadar ucuz oluyor bu şekilde yaparak bütçenizi koruyabilirsiniz.Sizlere söz ve nişan organizasyonlarında dağıtabileceğiniz hediyelikler ve fikirleri hakkında yardımcı olmaya çalıştık. Zaman buldukça bu yazımızı güncel tutmaya çalışacağız. Sizler de yorumlarınızla bize katkıda bulunmayı unutmayın :)