Evde Söz Nişan Organizasyonu Yapacaklara Tavsiyeler


Söz veya nişan yapacaklar daha minimalist bir tercih olarak evde bu organizasyonları yapmayı tercih ediyorlar. Evde söz nişan yapacaklara tavsiyeler ile biz de sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Her ne kadar evde de yapılsa minimalist, sade ve kaliteli bir görüntü için insanlar ağırlıklı olarak organizasyon firmaları ile çalışıyor.

Organizasyon firmaları sizin o gün için misafirlerinize sunacağınız aparatiflerden tutunda o gün sizin dinleyeceğiniz bir müziğe kadar her şeyi organize ediyorlar. Böylece size de kalan sadece aslında o keyifli günün zevkini çıkarmak oluyor. Çünkü özellikle bu tip durumlarda aslında bir koşturmaca içinde oluyorsunuz. Bu yüzden tam anlamıyla bir konsept oturtmak veyahutta bu konsepte uygun bir şekilde evi dizayn etmek bazen zor olabiliyor.


Evde Söz veya Nişan Organizasyonu Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Evde söz nişan yapacaklara tavsiyeler başında öncelikli olarak bir liste çıkartmanızı tavsiye ederiz. Dikkat edilmesi gerekenler denildiğinde sizlere kısaca birkaç madde halinde bunları sunalım.

1.    Oturma yerlerine karar verilmeli.
2.    Kişi sayıları belirlenmeli.
3.    Ev temizliği yapılmalı.
4.    Eğer mümkünse organizasyon şirketi ile anlaşılmalı.
5.    Konsepte uygun sandalye süslemesi yapılmalı.
6.    İkramlıklar özellikle de okumaya çikolataların sehpa ve masaları dizilmesi.
7.    Kıyafet seçimi ve uyumu
8.    Kahve makinesi kontrolü ve temini
9.    Yüzükleri kimin takacağına net karar verilmesi
10.    Fotoğraf ve video çekecek olan kişilerin belirlenmesi.

Bunları adım adım gerçekleştirdikten sonra artık nişan organizasyonunun daha basit bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Bu noktada tabii ki özellikle ailelerin görüşüp tanışarak insanların evlilik yolunda adım attığı en önemli noktalardan biri. Sonuç itibarıyle bir yüzük takılarak mutluluğunuz taçlandırılıyor. Aynı zamanda da iş resmiyete dökülüyor. Bu yüzden de hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız imkanlar dahilinde mümkün olduğunca bir organizasyon firması ile çalışmamızı çalışmayı tercih ediniz.

Hayallerinizin nasıl olduğunu tabii ki siz kendiniz daha iyi bilirsiniz. Bu yüzden söz veya nişanı evde yapmak isteyenler için öncelikli olarak misafiri karşılayacaksınız. Koridorların ve misafiri oturacağınız yerlerin hazırlanması önemlidir. Kapı girişinden itibaren çok önemli bir konseptle onları karşılayabilirsiniz. Günümüzde ağırlıklı olarak beyaz ve simli krem renkleri tercih edilmektedir. Uygun şekilde makaronlar, kurabiyeler hazırlayabilir ve ikramlık olarak bunları sunabilirsiniz.


Evde Söz Ve Nişan Yapacaklar İçin Önemli Tavsiyeler


Evde söz nişan yapacaklara tavsiyeler konusunda ayrıca evin elbette ki boyutları da önemlidir. Yani sonuçta koridordan yürünecek, nereden çıkılacak gibi noktalar önemli bir hal almaktadır. Evin dizaynı ve süslenmesi kadar aynı zamanda da sizlerin örneğin duvara atacağınız bir süs veyahutta yapacağınız bir masa da önemli olmaktadır. Bunları da gözden kaçırmadan düzgün ve güzel bir şekilde dizayn edilebilirsiniz. Gününüzü çok daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Kesinlikle burada işin tabii ki maddi kısmı da önemlidir. İşin maddi kısmını karşılayabilecek durumdaysanız mümkün olduğunca bir organizasyon firmasıyla çalışmak sizler için daha iyi olacaktır. Çünkü günün koşturmacası sırasında insan bazı şeyleri unutabilir. Keşke yapsaydık keşke gitseydik gibi Düşünmek veyahut da o günü stresli bir şekilde geçirmek yerine profesyonel bir firma ile çalışarak bu konuda daha rahat hareket edebilirsiniz.