Baby Shower Cinsiyet Partisi Nedir?

Hayatınızda birçok zaman güzel anlar yaşamış olmalısınız. Bu anlar doğum günleri, evlilik, nişan, doğum anı, parti, kutlama gibi çeşitli anlar olabilir. Yaşanan güzel anlardan birisi de cinsiyet belirleme partisidir.

Eğer ki dünyaya yeni bir bebek kazandıran aile iseniz bebeğin cinsiyetini merak edebilirsiniz. Bu konuda çiftler birbirine çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli bir şekilde bebeğin cinsiyetini açıklayabilir. Bu partilerden birisi ise baby shower cinsiyet partisidir. Parti çeşitli şekillerde yapılabilir. Örneğin kadın erkeğe veya erkek kadına bebeğin cinsiyetini sürpriz bir şekilde açıklayarak onu mutlu edebilir.

Baby Shower Cinsiyet Partisi Nasıl Yapılır?

Parti organizasyonu isteğe bağlı olarak bir organizasyon firması ile de yapılabilir, evde çiftin hazırlıkları ile de yapılabilir. Bu durum tamamen çiftin verdiği karara bağlı. Cinsiyet partisinin ilk aşamasında doktor ile görüşüp bu kararın gizli olarak açıklanması gerektiğini belirtiyorsun. Sonrasında doktor sana bebeğin belirlenen cinsiyetini zarfa koyarak veriyor. Sende buna göre gerekli organizasyonları yapmaya başlıyorsun.

Bu parti ile birlikte masa süsleme, davetiye hazırlama, konsept belirleme, eğlenceli oyunlar hazırlama, pasta yapma gibi çeşitli hazırlıkları tamamlıyorsunuz. Bunun sonucunda parti başlangıcından sonuna kadar güzel bir eğlence sizleri bekliyor oluyor.

Baby shower cinsiyet partisinin en önemli anı ise cinsiyetin açıklanma anıdır. Cinsiyet genel olarak balon patlatma oyunu ile açıklanır. Hazırlanan balonun içerisinde cinsiyete göre belirli şeyler konuluyor. Genel olarak mavi veya pembe renkli konfeti tercih ediliyor. Eğer ki bebeğin cinsiyeti erkek ise mavi, kız ise pembe renkli konfeti ile dolduruluyor. Patladığında ise bebeğin cinsiyeti öğrenilmiş oluyor.


Baby Shower Cinsiyet Partisini Kim Yapar?

Cinsiyet partisi genel olarak hanımlar tarafından yapılmakta. Erkek için heyecanlı dakikalar olan bu anlarda bebeğin erkek mi yoksa kız mı olduğunu öğrenmek için geri sayım başlar. 10’dan geriye doğru yapılan sayımın sonucunda erkek iğne ile balonu patlatır ve içerisinden çıkan konfetiler ile bebeğin cinsiyeti öğrenilmiş olur. Sonra kadın ile erkek bu mutlu günde eğlencesine devam eder.

Baby Shower Cinsiyet Partisi için Ne Hediye Alınır?

Bir cinsiyet partisi için yapılabilecek önemli şeylerden birisi ise hediyeyi doğru seçmektir. Henüz bebeğin cinsiyetini sizde bilmiyorsunuz. Bundan dolayı yapacağınız seçim hem erkek hem kız bebek için kullanılabilen bir şey olmalı. Bundan dolayı bu konuda seçtiğiniz hediyelerin renklerine ve uyumuna dikkat etmelisiniz.

Baby Shower Cinsiyet Partisi Malzemeleri

Parti için birçok malzeme kullanılabilir. Bunlardan önde geleni balonlar olarak göze çarpmakta. Henüz bebeğin cinsiyeti belli olmadığı için özellikle mavi ve pembe balonların sayısı birbirine eşit olmalı. Bununla birlikte bir adet siyah cinsiyet belirleme balonu, cinsiyet partisi afişi, siyah balon için mavi veya pembe konfeti, “Bence kız, bence erkek” şeklinde yazılar içeren el pankartları gibi birçok malzeme bu partilerde kullanılmakta.